Ara

Kargo, Sevkiyat & İadeler

Kargo, Sevkiyat & İade Koşulları

 

 1.        Teslimat Koşulları
  1.        “Müşterilerin” internet sitemiz üzerinden vereceği siparişler stok durumuna göre tedarik edilmekte, ürün detay sayfasında belirtilen süre içinde kargoya verilmektedir. Verilecek siparişlerin teslimatı stoklar ile sınırlıdır. Stoğu bulunmayan ürünlerin teslimatı yapılmayabilir, sipariş iptal edilebilir, sipariş tutarı müşteriye iade edilebilir, “Hizmet Sağlayıcı” “Müşteriye” yeni ürün önerebilir. “Müşterinin” özel talebine göre hazırlanan siparişler kurulum, test süresi, teknik inceleme vb. nedenlerden dolayı teslim süresi uzaması durumunda bilgi verilecektir.
  2.        Kargoya verilen ürünler için sitemiz üzerinden takip numarası girilerek ve iletişim kanalları üzerinden “Müşteri” bilgilendirilmektedir.
  3.        Tek bir sipariş kapsamında birlikte satılan ürünlerde kargonun ücretsiz olacağı belirtilmiş ise, ürünlerden birinin iade edilmesi halinde iade edilmeyen ürünün kargo bedeli "Müşteri" den tahsil edilir. “Hizmet Sağlayıcının” ilgili kargo bedelini, varsa "Müşteri’ye” yapacağı iade ödemelerinden mahsup hakkı saklıdır.
  4.        Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun 27/12/2016 tarih ve 2016/DK-YED/517 sayılı kararı ile onaylanan Posta Gönderilerine İlişkin Güvenlik Tedbirlerine Yönelik Usul ve Esaslara istinaden gönderi kabulünde uygulanacak yeni kural gereği ürünlerinizi teslimat görevlisinden alırken ehliyet, nüfus cüzdanı kimliğinizi açıkça gösterir belge ibraz edilmesi gerekmektedir.
 2.        İade Koşulları
  1.        İade edilecek ürünler orijinal ambalajı içerisinde eksiksiz olarak fatura ve garanti belgesi ile birlikte tekrar satılması mümkün olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Kargo ile gönderilecek ürünlerde kutu/paket üzerine etiket yapıştırılmamalı başka bir kutu/paket içinde gönderilmelidir.
  2.        İade işlemleri mutlaka internet sitemizden üye bilgileri ile oturum açarak HESABIM - İADE TALEPLERİ bölümünden gerçekleştirilmelidir, internet sitemiz dışında iade talepleri alınmamaktadır. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanuna göre iadesi mümkün olan ürünler için yasal süre 14 gündür.
  3.        Firmamızın “Müşteri’ye” ücret iadesi yapabilmesi için kurumsal firmalardan iade faturası, bireysel kullanıcılardan tarafımızdan kesilen faturanın iadesi gerekmektedir. Her türlü iade talebine ait masraflar müşteri tarafından karşılanır. Ödeme iadesi satın alınan ürün veya hizmetin ödemesinin yapıldığı ödeme kanalı ile iade edilmekte, başka bir ödeme aracı sistem ile iadesi mümkün olmamaktadır.
  4.        İade faturası kesemeyen firmalar / kullanıcılar Türkiye’deki Vergi Usul Kanununa göre ücret iadesi yapılırken vergilendirmeler düşülerek ücret iadesi gerçekleştirilecektir.
 3.         Cayma Hakkı
  1.        Ürün teslimatı sürecinde, sevk edilmeye ihtiyaç duyulmayan “Dijital Ürünler, Sanal Sunucular, Reseller Bayilik Hesapları, Uzak Erişim Destek Hizmetleri, indirim kuponları, hediye kartları, vb.” taşınması, nakli mümkün olmayan ” Elektronik ortamda anında ifa edilen, “Müşteri” ye anında teslim edilen gayri maddi ürünler / hizmetler için kargo işlemleri ve süreçleri gerçekleştirilmeyecektir. Verilen sipariş ödemesi gerçekleştiği anda teslim edilmiş sayılacak bu tür ürünler / hizmetler Cayma Hakkı kullanılmayacak ürünlerdir.
  2.        “Müşteri” nin isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler, hizmetler Cayma Hakkı kullanılmayacak ürünlerdir.
  3.        Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelere tabi ürünler Cayma Hakkı kullanılmayacak ürünlerdir.